Tërmet në tregun valutor /Leku zhyt në greminë Euron,Dollarin ,Paundin …

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 89.6 lekë dhe shitet me 91.2 lekë. Monedha evropiane euro blihet me 101.1 lekë dhe shitet me 102.1 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane blihet me 103.8 lekë dhe shitet me 105.4 lekë.

Paundi britanik blihet me 116.8 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: