‘Ikën për të mbledhur qershi’/ Këta janë dy të rinjtë që humbën jetën në Greqi…

Detaje të reja dalin nga aksidenti tragjik në Edessa të Greqisë, ku humbën jetën pesë shqiptarë. Aksidenti i rëndë ndodhi kur makina tip “Benz” me të cilën po udhëtonin shqiptarët u përplasën me një kamion. Viktimat janë Besim Muçaj 27.03.1968 , Ilir Daçi 28.07.1973 ,Ergin Peposhi 23.09.2004 , Ardit Peposhi 06.12.2007 ,Gazment Brahaj 07.07.1976 .Shoferi i makinës ka qenë 55-vjeçari Muçaj ndërsa pasagjeri në vend të parë 50-vjeçari Daçi.

Në sediljet e pasme udhëtonin dy të rinjtë, 16-vjeçari dhe 19-vjeçari, si dhe personi i pestë 47-vjeçar.

Sakaq mësohet se Ergin dhe Ardin Peposhi ishte kushërinj (djem xhaxhai).

Të rinjtë me banim në Bathore ishin nisur për të punuar në Greqi si punonjës sezonalë të mbledhjes së qershive, tek babai i Erginit.

Viktimat janë Besim Muçaj 27.03.1968 , Ilir Daçi 28.07.1973 ,Ergin Peposhi 23.09.2004 , Ardit Peposhi 06.12.2007 ,Gazment Brahaj 07.07.1976 . Shoferi i makinës ka qenë 55-vjeçari Muçaj ndërsa pasagjeri në vend të parë 50-vjeçari Daçi.
Në sediljet e pasme udhëtonin dy të rinjtë, 16-vjeçari dhe 19-vjeçari, si dhe personi i pestë 47-vjeçari Brahaj

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: