Nga marja e lekëve përmes mashtrimit tek punimet pa lejë/ Policia e Pogradecit procedon 2 persona….

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar të DVP Korçë referuan materialet në Prokurori dhe shpallën në kërkim shtetasin Ll. Z., 29 vjeç, banues në Pogradec, pasi dyshohet se i ka marrë një shumë lekësh, një shtetasi tjetër, duke e mashtruar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin D. H., 24 vjeç, banues në fshatin Vërdovë, Pogradec, pasi ka kryer punime ndërtimi pa leje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: