Drejt Greqisë me kanabis në makinë, arrestohet 30 vjeçari në Kapshticë

Një 30 vjeçar është arrestuar nga Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në dalje të Republikës së Shqipërisë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në autmjetin tip “Peugeot” iu gjetë një sasi të vogël lënde të dyshuar narkotike cannabis sativa.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në dalje të Republikës së Shqipërisë, gjatë kontrollit të ushtruar në autmjetin tip “Peugeot” me drejtues shtetasin K. P., 30 vjeç, banues në Maliq, gjetën një sasi të vogël lënde të dyshuar narkotike cannabis sativa, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Veprimet e mëtejshme u kryen nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme të DVP-Korçë, të cilët bënë arrestimin e këtij shtetasi për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, mbetur në tentativë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.