Shkaktoi aksident…i dehur në timon / Policia i ve prangat 36 vjeçarit nga Bilishti…

Specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban pranë DVP Korçë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit M. Gj., 36 vjeç, banues në Bilisht, Devoll, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”. Ky shtetas në rrugën “Bilisht-Miras”, në afërsi të fshatit Poloskë, duke drejtuar në gjendje të dehur, automjetin tip “Volksëagen”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe automjeti ka dalë nga rruga. Për pasojë shtetasi M. Gj., ka pësuar demtime dhe ndodhet në spitalin e Korçës, jashtë rrezikut për jetën.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.