Aksidentohet kamioni në aksin Qafëthanë-Prrenjas ….nafta derdhet në rrugë…

Një kasaphanë rrezikon të ndodhë në Qafë-Thanë, ku një kamioni i është çarë serbatori dhe i është derdhur nafta në rrugë. Nga pamjet nga vendngjarja shihen se automjetet që vijnë pas tij po rrëshqasin nga karburanti i derdhur…. Kamioni i aksidentuar transportonte 400 litra naftë. Në vendin e ngjarjes, ndodhen forcat e zjarrfikëses që po përpiqen të eleminojnë praninë e naftës së shpërndarë në rrugë,

duke hedhur edhe rërë në mënyrë që automjetet të mos hasin probleme për shkak të rrëshqitjeve të mundshme të gomave. Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar apo incidente të tjera të krijuara nga vështirësitë në qarkullim.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: