Zjarr i madh në Korfuz, flakët shihen në Ksamil(Video)

Greqia është duke u përballur me vatra zjarri. Edhe në ishullin e Korfuzit kanë shpërthyer flakët. Flakët janë të dukshme edhe nga Ksamili. Sipas forcave zjarrfikëse është dhënë urdhër për evakuim të pesë fshatrave, ndërsa situata vlerësohet e rrezikshme.

Aktualisht kanë nisur ndërhyrjet nga ajri me helikopter

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: