Caktohet data dhe ora ,kur Sali Berisha do të paraqitet në gjyq…

Për çështjen e aferës së ish-kompleksit Partizani, është caktuar që nesër (24 tetor) Sali Berisha të paraqitet në seancë për masën e sigurisë ”detyrim paraqitje”, ku edhe do të merret në pyetje si person nën hetim. “Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, në datën 24.10.2023, ditë e Martë, ora 14:00, ka caktuar seancën gjyqesore të marrjes në pyetje të personit nën hetim Sali Berisha, bazuar nenit 248 pika 1 te K.Pr.Penale”,thuhet në reagim.

Sipas SPAK, ish-kryeministri i vendit me veprime konkrete ka ndikuar në miratimin e ligjeve apo akteve nënligjore të cilat u përshtatën me kërkesat e 5 pronarëve, mes të cilëve përfitues ishte dhe dhëndri i tij, Jamarbër Malltezi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: