Skënderbeu shpallet kampion i kategorisë së parë ,rikthehen ‘ujqërit’ në elitën e futbollit…

Kategoria e parë uli zyrtarisht siparin ditën e sotme me sfidat e luajtura ku pas më shumë se 90 minutave mësuam edhe verdiktet finale të këtij edicioni. Skënderbeu është zyrtarisht kampion. Edhe pse Korçarët nuk triumfuan në transfertë duke u ndalur ne barazim e bardhe me Lushnjen e kanë thelluar diferencen me Dinamon e vendit të 2-të e cila pesoi disfate në tranfertë nga Luzi …. Zyrtarisht keto ekipe do të jene pjese e superligës sezonin e ardhshëm…

Flamurtari, Tomori, Apolonia e Korabi janë 4 ekipet që do të garojnë në Play-Off për finalen me vendin e 8-të të Superiores. Ndërsa Burreli dhe Lushnja do të luajnë në Play-Out për të qëndruar edhe njëherë në këtë kategori.


Teksa nga Kategoria e Parë janë rrëzuar Oriku, Turbina, Besëlidhja dhe Tërbuni. Në bazë të paraqitjeve në Kategorinë e Dytë, duelet play-out për një vend në Kategorinë e Parë do jenë Lushnja – Valbona dhe Burreli – Pogradeci.

Play-out >>>>Lushnja – Valbona | Burreli – Pogradeci

Skënderbeu shpallet kampion i kategorisë së parë, rikthehet në elitën e futbollit…

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: