Mbyllet hipoteka në Korçë/ 8 punonjës infektohen me Covid-19,stafi në karantinë

8 punonjës të Kadastrës së Korçës kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.Mësohet se sapo punonjësit janë konfirmuar pozitivë, është marrë vendimi që Drejtoria Vendore e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Korçë të pezullojë punën dhe të mbyll dyert për qytetarët. Më datë 15 tetor kanë dalë me Covid-19 dy punonjës të cilët janë vetëkarantinuar.Ndërkohë, disa punonjëës të tjerë kanë shfaqur shenja të Covid-19 dhe menjëherë u është marrë tamponi, ku bëhet me dije se janë konfirmuar pozitivë dhe 6 punonjës të tjerë. Si pasojë e numrit të lartë të të infektuarëve (8), u është marrë tamponi kontakteve të drejtpërdrejta të tyre, kurse pjesa tjetër e stafit është vetëkarantinuar.

Drejtoresha e ASHK-së Besa Spaho ka urdhëruar mbyllje nga data 21 deri në datën 25.Ndersa i janë marrë tamponët edhe të gjithë punonjësve të tjerë, në një kohë që personeli do të karantinohet deri në ditën e hënë kur edhe nis shërbimi për qytetarët.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.