Prej dy javësh në ‘luftë’ me COVID-19, ndërron jetë At Todi Jovani i Pogradecit

POGRADEC- At, Todi Jovani ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare për shkak të COVID-19, i pari prift që humb betejën me pandeminë në vendin tonë.Korça Blog ka mësuar se At Jovani rezultoi pozitiv me COVID-19 rreth dy javë më parë dhe më pas u shtrua në spital, por nuk mundi t’ia dilte.

Ndërkohë, përcjellja për në banesën e fundit do të bëhet ditën e mërkurë në orën13:00.
Ndarja nga jeta e At Todi Jovanit, shënon viktimën e 487 në vendin tonë, teksa numri i infektimeve ka shkuar në 19,729.


Faqja Korça Blog i shpreh ngushellime familjes !

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.