16-vjeçari niset me urgjencë drejt Tiranës.Në gjendje kritike pas aksidentit në Korçë

Mbrëmjen e djeshme në 04.10.2020 në aksin Korçe-Maliq ka ndodhur një aksident. Një mjet tip Benz drejtuar nga 66 vjeçari me iniciale E.S ka përplasur një këmbësor, Romeo Jasharllari nga fshati Symizë. 16-vjecari fillimisht u dërgua në spitalin e Korçës por së fundmi mësohet se është dërguar në spitalin e Tiranës për një mjekim të specializuar, pasi gjendja e tij është përkeqësuar.

Drejtuesi i automjetit është larguar nga vendngjarja por kanë qenë dy shokët e të riut që kanë raportuar targën dhe më pas ai është kapur nga policia.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.