La prindërit zemërthyer/Vdes në aksident 32-vjeçari shqiptar(Foto)

Një përplasje frontale e dhunshme nuk la rrugëdalje për Lefter Mustën, 32-vjeçarin shqiptar që jetontë në Itali.Aksidenti tragjik ka ndodhur dje, rreth orës 17:47, përgjatë rrugës Campagna Sopra, pranë kantierit të shpejtësisë së lartë që ndodhet në fshatin Lonato. Menjëherë u bë e qartë dinamika e aksidentit. 32-vjeçari, i hipur në një Audi A5 të bardhë, po kthehej në punë kur, teksa do të parakalonte një makinë,ku u përball me një kamion. Përplasja me kamionin duke pasur parasysh shpejtësinë me të cilën po udhëtonte emigranti 32-vjeçar, ka qenë i jashtëzakonshëm dhe i riu ka gjetur vdekjen e menjëhershme .


Shoferi i kamionit 44-vjeçar në bordin e kamionit mbeti i padëmtuar, duke u kthyer pas një dite pune në kantierin e ndërtimit me shpejtësi të lartë në fshatin Campagna të Lonato. Trupi i pajetë u transferua në morgun e spitalit Montichiari. Duke pasur parasysh dinamikën e qartë të ngjarjes, nuk është urdhëruar autopsi. 32-vjeçari jetonte i vetëm në fshatin Lonato dhe la prindërit e tij që jetonin në Shqipëri.

Burimi :CORRIERE DELLA SERA BRESCIA