Tensionet ne kulm/ Turqia merr ishullin e Greqisë, ngrihet xhamia

Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë vijojnë të jenë të nxehta.Së fundmi mediat greke kanë raportuar sipas tyre, provokimin e radhës nga pala turke.Turqia ka ndërhyrë në Google Maps për të caktuar ishullin grek të Amorgos si turk, i cili, sipas “Google Maps”, ka gjithashtu një xhami.Sipas asaj që raportoi Open TV, Turqia i dha ishullit emrin “Turk Adasi” që në greqisht do të thotë “ishull turk”./korrieri/


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.