U shoqëruan në Komisiariatin e Maliqit / Revoltohen 2 vëllezërit fyejnë dhe rrahin policët…

Dy vëllezër nga fshati Zvirinë, Maliq janë vënë në pranga pasi kundërshtuan me dhunë dhe fyen policët në Komisariatin e Policisë Maliq . Ata shkuan në ambientet e komisariatit për t’u sqaruar në lidhje me një problematike, por filluan të kundërshtonin policët dhe t’i fyenin ata për shkak të detyrës. Të arrestuarit janë N. T., 40 vjeç dhe N. T., 37 vjeç.

Njoftimi i Policisë:

Oficerët e Policisë Gjyqësore të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë arrestuan në flagrancë shtetasit N. T., 40 vjeç dhe N. T., 37 vjeç (vëllezër), banues në fshatin Zvirinë, Maliq, pasi në ambientin e Komisariatit të Policisë Maliq, ku këta shtetas ndodheshin për t’u sqaruar në lidhje me një problematikë, kanë kundërshtuar me dhunë

dhe kanë fyer për shkak të detyrës, punonjësit e Policisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: