E mbytën në rezervuarin e Gjançit në Korçë, këta janë janë autorët e vrasjes të Xhaferrajt(Emrat)

Mes vrasjeve që janë zbardhur nga dëshmia e të penduarit të drejtësisë është edhe ajo e Fridman Xhaferrajt, që dyshohet se u vra në qytetin e Korçës e më pas trupi u hodh në rezervuarin e Gjançit. Trupi i viktimës u gjet në rezervuar, ndërsa pista e vrasjes dyshohet larje hesapesh.

Drejtori i policisë së shtetit Muhamet Rrumbullaku deklaroi sot se pas kësaj ngjarje qëndron Laert Haxhiu dhe banda e tij.

  1. Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnje;
  2. – Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur në Lushnjë;
  3. – Lulzim Spahija (Arapi), 28 vjeç, lindur në Lushnjë;
  4. – Ligor Romacka, 31 vjeç, lindur në Korçë;
  5. Maringlen Topuzi, 37 vjeç, banues në Pogradec;
  6. – Bledar Berberi, 34 vjeç, banues në Pogradec;
  7. – Idriz Manej, 58 vjeç, lindur në Ktosh.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: