U prek nga koronavirusi, Berlusconi shtrohet me urgjence në spital,ka vështirësi në frymëmarrje

Rendohet gjendja shendetesore e ish-kryeministrit italian Silvio Berlusconi, dy dite pasi u konfirmua me koronavirus.Ai eshte shtruar në spitalin San Raffaele në Milano dhe lajmin e kane bere me dije burime nga stafi i tij, raportojne mediat italiane.Ish-kryeministri 83-vjeçar nuk është në kujdes intensiv, por thuhet se ka pasur vështirësi në frymëmarrje.Pas disa orësh ekzaminimesh ka pasur një komunikate të shkurtër nga stafi i Presidentit të Forza Italia ku thuhet se “kuadri klinik nuk paraqet shqetësime të ndjeshme”

Për momentin gjithsese Berlusconi do të vazhdoje te qëndroje i shtruar në spital.Sipas mjekeve kjo ishte e nevojshme duke pasur parasysh moshen e tij dhe patologjite e meparshme, si edhe faktin qe ka bere disa nderhyrje delikate.


Berlusconi ka qenë presidenti i skuadrës së Milan për më shumë se 30 vjet ndërsa tani drejton skuadrën e Monza, e cila sapo u ngrit në kategorinë e dytë italiane Serie B.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.