“ Të flasim më lirshëm me partnerin…/Dua Lipa rrëfehet për jetën intime…

Në podcastin e këngëtares shqiptare Dua Lipës ‘At Your Service’, këngëtarja së fundmi zbuloi disa detaje intime të jetës së saj personale, duke shpjeguar se çfarë konsideron të rëndësishme në dhomën e gjumit. Ylli 28-vjeçar i popit tregoi se një nga aspektet më të rëndësishme të jetës seksuale të një çifti është ndershmëria dhe inkurajoi dëgjuesit që të normalizojnë bisedat e hapura për nevojat e tyre.

Ai filloi duke thënë se është “e çuditshme” të heshtësh për nevojat e tua seksuale në një marrëdhënie, duke shtuar:

Të mos flasësh për seks me personin me të cilin po bën seks është një anomali e çuditshme për mua. Unë mendoj se është e rëndësishme të normalizojmë bisedën rreth seksit dhe ta bëjmë atë një temë për të cilën mund të flasim më lirshëm, në mënyrë që të mund të shpëtojmë nga faji dhe turpi që e rrethon atë.

Lipa aktualisht është në një lidhje me regjisorin francez Romain Gavras dhe gjërat duket se po shkojnë shumë mirë. Gavras ka takuar prindërit e saj dhe së fundmi ka udhëtuar me këngëtaren dhe familjen e saj në Ibiza për të festuar ditëlindjen e saj.

“Është gjithmonë shumë argëtuese dhe kthehet në idenë e mbajtjes së gjërave të freskëta, gjetja e mënyrave për të vazhduar të jesh kurioz për partnerin tënd. Shumë nga ato që kam lexuar për marrëdhëniet këto ditë kanë të bëjnë me “fazën e shokut të dhomës”, ku ndihesh sikur po jetoni së bashku, por nuk jeni më të përfshirë në mënyrë romantike. Çfarë mund të bëni për të siguruar që interesi juaj për marrëdhënien të mos vdesë kurrë? Dhe a po i shkatërrojmë marrëdhëniet duke u përpjekur ta bëjmë veten edhe më të lumtur kur tashmë jemi mjaft të lumtur?” tha Lipa në podkastin e saj.

Takimi me një person të ri është një sfidë e madhe për shumë njerëz dhe Lipa tregoi se ajo i ka shmangur gjithmonë aplikacionet e takimeve.


“Kam kaq shumë miq në aplikacionet e takimeve dhe ndonjëherë funksionon. Fshirja e pasigurisë duket pak joseksi. Ka diçka në lidhje me pasigurinë që është emocionuese. ecja me rrjedhën. Ju dëshironi të dini se jeni duke shkuar në drejtimin e duhur dhe më pas mund ta lini pjesën tjetër të jetës të marrë rrugën e saj,” tha ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: