Zbulohet piromani i Pustecit, policia procedon një shtetas…

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Korçë referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin Zh. N., banues në fshatin Diellas, Pustec, pasi në fshat, dyshohet se ka ndezur zjarr dhe për pasojë është djegur një sipërfaqe toke rreth 500 m² me bar të thatë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: