Një natë me Bora Zemanin? Mustafa Nano e thotë hapur: “Më pëlqen e zhveshur, më intrigon si tip Ledi Gaga…(video)

Moderatori dhe analisti, Mustafa Nano, njihet tashmë për deklaratat e tij pa “doreza”. Së fundmi ai është shprehur se një ndër këngëtaret të cilat e tërheqin seksualisht është diva botërore Lady Gaga. I pyetur për moderatoret Bora Zemani dhe Ilda Bejlerin, ai u shpreh se nuk i njeh shumë, por me Gagën do donte të flinte një natë.

Mua më pëlqen një femër e zhveshur, edhe Lady Gaga më intrigon si vajzë. Do doja të flija me Lady Gaga, më intrigon si tip. Bora Zemanin dhe Ilda Bejlerin nuk i njoh shumë si tip. Lady Gaga ka gjëra që më tërheq. Më tërheq kjo shqiptarja, Dua Lipa. Rita Ora më pak”, u shpreh ai në “Kojshia Show”

Ndiqeni minutën e 11:00 te emisionit për ta kuptuar pse…

Po performonte live bashkë me reperin Ledri Vula / Kidës i ndodh e papritura e ‘hidhur’ nga fansi (VIDEO)

Artistja e mirnjohur shqiptare, Orhidea Latifi e njohur për publikun me emrin Kida, është një ndër këngëtaret më të pëlqyeshme për muzikën pop dhe jo vetëm. Krahas projekteve të reja, ajo vazhdon të jetë e pranishme në koncerte të ndryshme përreth trojeve shqiptare dhe jashtë saj. Këngëtarja së fundmi ka qenë për të performuar në një klub së bashku me reperin Ledri Vula ku këngëtarja është sulmuar në skenë nga një fans i cili e ka tërhequr atë për të shkrepur një foto.

Lidhur me këtë deri më tani nuk është se u bë një reagim nga vet artistja, meqë menjëherë ka pasur një ndërhyrje nga rojet e sigurisë.

Video mund ta shikoni KETU

https://www.tiktok.com/@lyricss_brokenn?referer_url=https%3A%2F%2Fdurreslajm.al%2F&referer_video_id=7095902394403343621&refer=embed

Presidenti Ilir Meta: “Kam qene i tradhetuar nga opozita…mezi pres te dal nga kjo “enderr”

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sonte është i ftuar në ”Top Story”, ku do të rrëfejë gjithçka nga mandati i tij 5-vjeçar që mbaron këtë korrik. Meta foli dhe mbi punën e tij 5-vjeçare në krye të shtetit, ku tha se u tradhëtua dhe u la i vetëm nga miqtë dhe armiqtë në projekt të kapjes së shtetit nga qeveria.

Besoj tani të gjithë e kanë të qartë se çfarë ka ndodhur. Kokluzioni im është i qartë dhe i prerë dhe me shumë prova.

“Shqetësimi im kur u zgjodha President ka qene tē bëja të munduren që opozita të hynte serisht në Parlament. Sepse ishin përpjekjet e disa ndërkombëtarëve dhe të Ramës që të linte në çadër opozitën dhe ato mos ishin pjesë e Parlamentit.Tani mezi po pres te dal nga nje “enderr”. Presidenca ime nuk ka qene normale sepse vecanerisht gjate 3 viteve te fundit kam qene i minuar gjate ushtrimit te detyres dhe i tradhetuar nga opozita, qe me la te vetem ne perballjen me Kuvendin njepartiak.”

Eli Fara përlotet në studio dhe tregon momentin e vështirë : “Viti që shkoi më i keqi i jetës sime…

Viti 2021 la pas një dhimbje të fortë për Eli Farën sepse Covid-19 i mori mamanë. E ftuar në emisionin “Rudina”, artistja Korçare foli për këtë moment të vështirë të jetës, një ngjarje që shënoi vitin më të keq për të.Siç rrëfen këngëtarja në “Rudina” në Tv Klan, Covid-19 infektoi të dy prindërit e saj, por nëna ishte në gjendje më të rëndë. Gjatë tre muajve, Eli vendosi ta kuronte në shtëpi dhe mundi që jeta e saj të zgjatej edhe disa muaj të tjerë.

Eli Fara: Nuk pajtohem akoma me idenë që nuk është. Ditën që ndërroi jetë, e përkëdhelja tërë kohës, më dukej sikur e kisha prapë aty para meje në shtëpi siç kisha bërë netë pafund. Pastaj kur bëmë varrimin dhe u ktheva në shtëpi, u hodha mbi krevatin e saj ku kemi gdhirë shumë net bashkë. Nuk di.

Në rrëfim, teksa kujton ngjashmërinë që ka me të ëmën, Eli Fara nuk mundet t’i përmbajë lotët. Rudina Magjistari: Vitin e kaluar ti je përballur me një ndarje të fortë dhe të dhimbshme nga jeta, siç është mamaja jote, ka humbur jetën. Ke qenë shumë e lidhur me të?

Eli Fara: Viti që shkoi për mua do të mbetet viti më i keq i jetës sime. Kam qenë shumë e lidhur me mamanë time. Vuajti shumë sepse vuante nga disa sëmundje dhe unë nuk u lodha kurrë me të, isha pranë saj, e ktheja shumë herë nga spitali në shtëpi, edhe atëherë kur ishte e pabesueshme dhe prapë mendoj që ndoshta nuk e kam bërë çdo gjë deri në fund. Mamaja ime për mua është shembulli i gruas, nënës, shoqes, motrës perfekte dhe komplimentin më të bukur dhe më të madh që quaj është kur thonë “sa i ngjan mamasë”.

Rudina Magjistari: Absolutisht. Më erdhi keq kur e mësova, por është cikli i jetës, apo jo? Eli Fara: Nuk e di, për mua ndoshta asnjëherë, sa herë që fle ose më del gjumi dhe kur zgjohem më del mamaja ime dhe në njëfarë mënyre nuk e di, më kaplon një kujë.

Eli Fara përlotet në studio dhe tregon momentin e vështirë : “Viti 2021 më i keqi i jetës sime…

Viti 2021 la pas një dhimbje të fortë për Eli Farën sepse Covid-19 i mori mamanë. E ftuar në emisionin “Rudina”, artistja Korçare foli për këtë moment të vështirë të jetës, një ngjarje që shënoi vitin më të keq për të.Siç rrëfen këngëtarja në “Rudina” në Tv Klan, Covid-19 infektoi të dy prindërit e saj, por nëna ishte në gjendje më të rëndë. Gjatë tre muajve, Eli vendosi ta kuronte në shtëpi dhe mundi që jeta e saj të zgjatej edhe disa muaj të tjerë.

Eli Fara: Nuk pajtohem akoma me idenë që nuk është. Ditën që ndërroi jetë, e përkëdhelja tërë kohës, më dukej sikur e kisha prapë aty para meje në shtëpi siç kisha bërë netë pafund. Pastaj kur bëmë varrimin dhe u ktheva në shtëpi, u hodha mbi krevatin e saj ku kemi gdhirë shumë net bashkë. Nuk di.

Në rrëfim, teksa kujton ngjashmërinë që ka me të ëmën, Eli Fara nuk mundet t’i përmbajë lotët. Rudina Magjistari: Vitin e kaluar ti je përballur me një ndarje të fortë dhe të dhimbshme nga jeta, siç është mamaja jote, ka humbur jetën. Ke qenë shumë e lidhur me të?

Eli Fara: Viti që shkoi për mua do të mbetet viti më i keq i jetës sime. Kam qenë shumë e lidhur me mamanë time. Vuajti shumë sepse vuante nga disa sëmundje dhe unë nuk u lodha kurrë me të, isha pranë saj, e ktheja shumë herë nga spitali në shtëpi, edhe atëherë kur ishte e pabesueshme dhe prapë mendoj që ndoshta nuk e kam bërë çdo gjë deri në fund. Mamaja ime për mua është shembulli i gruas, nënës, shoqes, motrës perfekte dhe komplimentin më të bukur dhe më të madh që quaj është kur thonë “sa i ngjan mamasë”.

Rudina Magjistari: Absolutisht. Më erdhi keq kur e mësova, por është cikli i jetës, apo jo? Eli Fara: Nuk e di, për mua ndoshta asnjëherë, sa herë që fle ose më del gjumi dhe kur zgjohem më del mamaja ime dhe në njëfarë mënyre nuk e di, më kaplon një kujë.

Shqipëria në Eurovision / Ronela Hajati dhuron performancë shpërthyese dhe ngre në këmbë sallën

E veshur e gjitha me rozë dhe e shoqëruar nga katër balerinë dhe koreografja e njohur, Klaudia Pepa, artistja ka bërë një performancë shumë të nxehtë, e cila është pritur shumë mirë nga publiku.Madje ka marrë edhe shumë duartrokitje, ku nuk kanë munguar as flamujt shqiptarë që valviteshin në sallën e madhe të Eurovisionit.

Tashmë të gjithë janë kurioz, nëse Ronela dhe Shqipëria do të jenë pjesë e finales së madhe.Në edicionin e 66-të të Eurovisionit do të konkurrojnë 17 vende, ndersa vetëm dhjetë prej tyre do të kualifikohen në finalen e madhe të së shtunës.

Theu masën e sigurisë”Arrest shtëpie”/ I riu në Korçë kapet jashtë banesës…

Njoftimi i Policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, të shtetasit A. L., 32 vjeç, banues në Korçë, pasi është kapur nga punonjësit e Policisë, jashtë banesës së tij, duke shkelur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Korçë, me vendimin e datës 09.02.2022, për veprën penale “Organizimi ose ushtrimi i veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.

Basti i fundit/ Policia operacion në Mborje,vendos në pranga 20-vjeçarin, u kap duke…

Njoftimi i Policisë:

Në vijim të operacionit policor “Basti i fundit”, për goditjen e aktivitetit të paligjshëm në fushën e organizimit të lojërave të palejuara të fatit, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit R. M., 20 vjeç, banues në fshatin Mborje, Korçë, pasi në këtë fshat, gjatë kontrollit fizik, këtij shtetasi iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e proves materiale një telefon celular, të cilin dyshohet se e përdorte për vënien e basteve sportive. Materialet i kaluan Prokurorise se Rrethit Gjyqësor Korçë , për veprime të mëtejshme.

33-vjeçari nga Bilishti kapet në Trestenik / Po transportonte me Benz 2 emigrantë te paligjshëm

Njoftimi i Policisë:

Në kuadër të operacionit policor “Perimetri”, për goditjen e aktivitetit kriminal të dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt shpërblimit, specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. M., 33 vjeç, banues në Bilisht, Devoll, pasi në hyrje të fshatit Trestenik, Devoll, është kapur nga shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, gjatë kontrollit të kufirit të gjelbër, duke transportuar me mjetin tip “Benz”, dy emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Policia bën namin në Korçë/ Përgjatë 1 jave gjobit 579 shoferë,11 prej tyre iu heq patentën….

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të Kodit Rrugor, me rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Gjatë javës që lamë pas, nga këto struktura janë arrestuar në flagrancë 4 shtetas, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, si dhe ka filluar procedimi penal në gjendje të lirë për 1 shtetas tjetër për veprën “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.

Janë proceduar administrativisht gjithsej 579 drejtues mjetesh📝

9 drejtues mjetesh janë proceduar administrativisht për shpejtësi mbi normat e lejuara.

29 drejtues mjetesh janë proceduar administrativisht për mosvendosjen e rripit të sigurimit dhe 1 për përdorim të celularit gjatë drejtimit të mjetit.

Janë vendosur 99 masa administrative për qendrim të gabuar dhe 174 për parakalim të gabuar.

Janë tërhequr gjithsej 11 leje drejtimi për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit, për shpejtësi tej normave të lejuara dhe për shkelje të tjera të Kodit Rrugor.

Janë vendosur 261 masa administrative për shkelje të tjera, të ndryshme.

Sektori i Policisë Rrugore në DVP Korçë do të vijojë kontrollet në të gjitha akset rrugore urbane, interurbane dhe rurale, për të gjitha kategoritë e mjeteve, me qëllim parandalimin e ngjarjeve rrugore. Për_më_shumë_siguri_rrugore