E trishtë/ Babai shpëton nga mbytja dy binjaket 11 vjeçe, por vetë pëson atak dhe…

Ishte menduar të ishte një ditë e lirë për të, gruan dhe vajzat e tyre binjake 11-vjeçare. Në vend të kësaj, ajo u kthye në një makth kur dy vajzat gati u mbytën dhe babai i tyre, vetëm 47 vjeç, vdiq për t’u shpëtuar jetën. Ngjarja ka ndodhur pak pas orës 14 të ditës së djeshme në provincën e Brindisit, ku familja ishte nisur nga Bari për të kaluar fundjavën. Ata kishin arritur në plazhin e Forcatella, midis Torre Canne dhe Savelletri, ku uji i pastër kristal është i mbytur nga shkëmbinjtë në një liman që gjarpëron midis objekteve luksoze .

Në një moment dallgët dhe era u fuqizua… Babai, sapo i pa në vështirësi vajzat nuk u mendua për asnjë çast.

Ai u zhyt dhe luftoi me të gjitha forcat kundër fuqisë së ujit për të rrëmbyer binjaket e tij. Pasi notoi për një kohë të gjatë, ai arriti t’i vendoste në një pozicion për të arritur në breg, por u bllokua nga furia e dallgëve.

Pushuesit e tjerë u zhytën për ta ndihmuar, por në kohën kur arritën tek ai, tashmë ishte vonë. Përpjekjet e stafit të 118 për ta rikthyer ishin të kota. Dyshohet se 47-vjeçari pësoi një atak në zemër nga sforcimi i tepruar.

Burimi :Il messaggero

Advertisement