Merr flakë motoskafi në Drimadhe/ 31-vjeçari pëson djegie…dërgohet në truama në Tiranë

Një 31-vjeçar ka pësuar djegie në zona të ndryshme të trupit pasi motoskafi që ai ngiste ka marrë flakë. Fillimisht atij iu dha ndihma në qendrën shëndetësore në Drimadhes dhe më pas u transportua në spitalin e Tiranës, për mjekim me të specializuar.

Njoftimi i Policisë:

“Më datë 06.06.2022, në fshatin Drimadhes, Dhërmi, ka marrë flakë, gjatë riparimit të tij, një motoskaf. Për pasojë shtetasi N. L., 31 vjeç, i cili po merrej me riparimin e motoskafit, ka pësuar djegie në zona të ndryshme të trupit. 31-vjeçarit iu dha ndihma e parë në qendrën shëndetësore në Drimadhes dhe po transportohet në spitalin e Tiranës, për mjekim me të specializuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e rrethanave të ngjarjes.”, njofton policia.

Advertisement