Nafta arrin çmimin rekord në Shqipëri/ Njoftohet protesta e parë…

Ditën e sotme nafta ka arritur një çmim rekord duke u shitur për 258 lekë/litër nga 248 që ishte më parë. Çmimi rekord i naftës ka sjellë reagime në rrjetet sociale, ndërkohë që shumë qytetarë kanë paralajmëruar protesta në rast se kjo situatë nuk ndryshon.Ditën e nesërme është njoftuar protesta e parë dhe në orën 12:00 kërkohet që drejtuesit e automjeteve të fikin makinat.

“Protestë, nesër në orën 12 fikni makinat kudo të jeni. Bashkohuni”, thuhet në njoftim.

Advertisement