34-vjeçari ndërroi jetë në Pogradec dy ditë pas vizitës në spital/ Motra e tij denoncon mjekun, policia nis procedimin në…

Një 34-vjeçar humbi jetën në Pogradec si pasojë e infarktit në zemër në Mars të këtij viti. Dy ditë para se të ndërronte jetë i riu kishte qenë në urgjencën e spitalit të Pogradecit.Aty ishte vizituar nga një mjek 44-vjeçar, për të cilin policia njoftoi këtë të martë procedimin në gjendje të lirë, për neglizhencë. Shkak u bë një kallëzim i motrës së 34-vjeçarit që humbi jetën. Ajo e akuzon mjekun në fjalë se nuk ka kryer ekzaminimet e duhura.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin G. Z., 44 vjeç. Banues në Pogradec, për veprën penale “Neglizhenca në trajtimin mjekësor”, pas kallëzimit të bërë nga shtetasja D. M., 37 vjeçe, banuese në Fier.

E cila pretendon se shtetasi G. Z., me detyrë mjek në spitalin e Pogradecit, më datë 28.03.2022, tek urgjenca e këtij spitali, nuk ka kryer ekzaminimet e duhura ndaj vëllait të saj, shtetasit D. M., 34 vjeç, banues në Pogradec, i cili dy ditë më pas, ka ndërruar jetë në banesën e tij, për shkak të një infarkti në zemër”, tha policia në një njoftim për mediat.

Advertisement