1 milion e gjysmë vaksinime të kryera në total kundër COVID, Rama thirrje: “Vaksinohuni, mbroni shëndetin”

Ka shkuar në 1.500.000 numri i vaksinimeve të kryera në vend kundër COVID-19. Shifra u bë me dije nga kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Facebook, ku i bën thirrje qytetarëve të vaksinohen.

“Vaksinohuni, vaksinohuni, vaksinohuni! Mbroni Shëndetin. Vaksinat shpëtojnë jetë”, shkruan Rama.

Kujtojmë se vaksinimi në vendin tonë filloi në muajin janar dhe Shqipëria po përdor 4 vaksina të ndryshme për imunizimin masiv: Pfizer, AstraZeneca, Sputnik V dhe Coronavac.