E rëndë/ Gjendet i mbytur 40- vjeçari në Pustec, ja dyshime e para…

Një trup i pajetë në liqenin e Prespës së Madhe është konstatuar ditën e sotme. Mësohet se i ndjeri është identifikuar si Fredi Ceno, banues në fshatin Bitinckë. Trupi pa shenja jete është gjetur nga banorë të fshatit Pustec. Në trupin e 40-vjeçarit nuk janë konstatuar shenja dhune. Policia ka nisur hetimet për të zbuluar shkakun e vdekjes.

Njoftimi i Policisë:

Pustec – Me datë 28.08.2022, rreth orës 15:15, në liqenin e Prespës së Madhe, në afërsi të fshatit Gollomboç, Pustec, është gjetur i mbytur, pa shenja dhune, shtetasi F. C., 40 vjeç, banues në fshatin Bitinckë, Devoll.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e ngjarjes.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.