E rëndë në Sarandë/ Kishte konsumuar shumë alkol, ndërron jetë turisti 33-vjeçar

Një 33-vjeçar italian ka ndërruar jetë si pasojë e një arresti kardiak në qytetin e Sarandës. I riu ka shkuar për ndihmë në spitalin e qytetit bregdetar, por nuk ka mundur t’i shpëtojë sulmit në zemër. Në spital ai ka shkuar direkt nga plazhi pas shfaqjes së problemeve me zemrën. Mesohet se 33-vjeçari kishte konsumuar shumë alkool dhe kur është futur në det nuk është ndjerë mirë. Ai u transportua me urgjencë në spitalin e Sarandës ku edhe pse iu dha ndihma e parë mjekësore nuk mundi dot të mbijetonte.

Sarandë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 16:30, në spitalin e Sarandës, ka mbërritur për ndihmë mjekësore shtetasi italian D. N., 33 vjeç, i cili më pas ka ndërruar jetë në spital, dyshohet si pasojë e një arresti kardiak. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: