“Shajnë dhe fyejnë qytetarët në rrugë/ Habisin motrat nga Bilishti: “Një përfundon në Komisariat tjetra…

Një 27-vjeçare nga qyteti i Bilisht është vënë mëngjesin e sotëm në pranga ndërsa e motra 23-vjeçare Xhesika Arapi po ndiqet penalisht në gjendje të lirë. Ajo akuzohet për prishje të qetësisë publike. Bëhet fjalë për Dezi Arapin 27 vjeç e cila së bashku me të motrën ka shqetësuar banorët e zonës dhe ka kundërshtuar me dhunë, ofendime e të shara efekticët e policisë në momentin që kanë ndërhyrë.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Devoll bënë arrestimin në flagrancë të shtetases D. A., 27 vjeçe, si dhe referuan materialet në Prokurori e filluan procedimin penal në gjendje të lirë për shtetasen Xh. A., 23 vjeçe, banuese në Bilisht, Devoll, pasi, në orët e para të mëngjesit të sotëm, këto 2 shtetase kanë prishur qetësinë publike në qytetin e Bilishtit, duke u kthyer në shqetësim për banorët.

Gjithashtu, gjatë shoqërimit për në Komisariat, ato kanë fyer dhe kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e Policisë, gjatë ushtrimit të detyrës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: