I jashtëzakonshëm, Kreshnik Leka kampion Europe në Peshëngritje…

Shqipëria duket se po kalon një nga momentet më të arta, sa i përket sukseseve të sportistëve “kuqezi” në garat Evropiane. Së fundmi një tjetër medalje ari ka ardhur këtë herë nga sporti i Peshëngritjes, një sport ku historikisht jemi “mburrur”. Kreshnik Leka është shpallur kampion Europe duke marrë një medalje ari në Kampionaton Europian Masters të Peshëngritjes, që po zhvillohet në Poloni. Leku, u shpall kampion në stilin e shkëputjes, duke ngritur me sukses 115kg. Peshëngritësi është shefi i Klubit Shumëspotësh Teuta dhe garoi në kategorinë 96kg, mosha 45 deri në 49 vjeç.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: