E bukur, e re dhe e shpenguar, kryeministrja që ka “trazuar” botën (Foto)

Prej disa ditësh, Sanna Marin është kthyer në lajmin kryesor të mediave më të rëndësishme në botë. Shkak janë bërë disa video, ku ajo shihet duke festuar në mënyrë të shpenguar.Videot në fakt, nuk kanë ndonjë gjë të ekzagjeruar, por kur je kryeministre e një vendi, atëhere kjo përbën problem.Kjo, pasi njerëzit janë mësuar që politikanët t’i shohin si njerëz seriozë dhe model, jo duke festuar në mënyrë të shfrenuar. Megjithatë, kryeministrja e Finlandës ka marrë mbështetje të madhe, sidomos nga femrat, me argumentin se ajo është vajzë dhe ka të drejtë të festojë, edhe pse është kryeministre. Por pavarësisht kësaj, karriera e saj ka marrë një goditje të fortë. Nuk është e lehtë në fakt, të jesh e re, e bukur dhe e shpenguar dhe… kryeministre e një vendi.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: