Trailerit i çahet goma/ Aksident zinxhir në Librazhd, përplasen 2 kamiona dhe 5 makina…

Një aksident masiv ka ndodhur tek vendi i quajtur “Kthesa e Murrashit” në aksin Elbasan-Librazhd. Mësohet se në këtë aksident janë përfshirë dy kamiona dhe 5 makina…Nga të dhënat parapraket mësohet se traileri ka qenë duke udhëtuar dhe i ka plasur goma, gjë që e ka devijuar nga rruga. Si pasojë e devijimit të trailerit nga rruga, në këtë aksident zinxhirë janë përplasur edhe 6 makina të tjera. Deri më tani është raportuar vetëm për një vajzë të plagosur e cila është dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin rajonal të Librazhdit. Ndërkohë tronditje kanë pasur edhe shoferët e makinave të përfshira në këtë aksident. Si pasojë e përplasjes masive, është krijuar një trafik kilometrik i rënduar, ndërsa pritet hapja e qarkullimit nga ana e policisë.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.