Çunat e Hasit i punëson Anglia / Bashkia bëhet gati të ndërtoje statujën e Mbretëreshës Elizabeth

Vdekja e Mbretëreshës Elizabeth II përveç britanikëve, ka prekur dhe qytetin verior të Hasit, i cili një pjesë të rinisë e ka në emigrim pikërisht në Britaninë e Madhe. Mëngjesin e sotëm Bashkia e Hasit i shprehu ngushëllime Familjes Mbretërorë, ndërkohëe që më herët ata kishin planifikuar vendsjen e një statuje të Mbretëreshës në qytet. Në një intervistë të dhënë më 12 gusht të këtij viti për DailyMail, kryebashkiaku Liman Morina tha se kishin planifikuar vendosjen e bustit të monarkes britanike në qytetin e Hasit. Busti pritet që të ndërtohet me paratë e emigrantëve shqiptarë të cilët prej vitesh jetojnë dhe punojnë në Britaninë e Madhe.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: