Covid në Greqi /Ulen shifrat,ja sa të infektuar janë sot

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar sot 1,888 raste të reja. Me këtë shifër, numri i përgjithshëm i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 537,125, nga të cilët 51,2% janë meshkuj.Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 134 konsiderohen të kenë lidhje me udhëtimet nga jashtë dhe 2,082 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur. Në 24 orët e fundit, 17 qytetarë e kanë humbur betejën me virusi. Numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 13,223.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.