I dënuar për mosbindje ndaj urdhrit të punonjësit të policisë/ 31 vjeçari ndalohet në Korçë dhe…

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë bënë ndalimin e shtetasit në kërkim D. R., 31 vjeç, banues në Korçë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë e ka dënuar me 16 ditë burg, për veprën penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”. Materialet i kaluan Prokurorise se Rrethit Gjyqësore Korçë për veprime të mëtejshme.

Advertisement