Aksident i frikshëm në Lumalas, Korçë/ Benzi përplas këmbësoren, ndërron jetë në vend…

Një aksident i rëndë u shënua në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Lumalas, ku mbeti viktimë këmbësorja 72-vjeçare Milkë Kroza. Dyshohet se Kroza ka tentuar që të kalojë rrugën, por nuk ja ka dalë, pasi është përplasur nga një automjet. Policia njoftoi se shtetasi F.U ka qenë duke drejtuar mjetin tip Benz teksa ka përplasur 72-vjeçaren për vdekje. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në polici, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e këtij aksidentit.

Korçë/Informacion paraprak


Më datë 06.08.2022, rreth orës 10:20, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Lumalas, Korçë, shtetasi F. U., duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka përplasur shtetasen M. K., rreth 72 vjeçe, këmbësore në rrugë, e cila për pasojë ka gjetur vdekjen.

Drejtuesi i mjetit ndodhet i shoqëruar për veprimet e mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: