Aksident i frikshëm në aksin Korçë-Pogradec/ Benzi godet nga pas Volksvagen, plagosen babë e bir

Një aksident i rëndë është regjistruar në aksin rrugor Korçe-Pogradec, duke mbetur të plagosur babë e bir, këta të fundit ndodhen në spital për të marrë ndihmë mjekësore…Makinat kanë qenë duke lëvizur nga Pogradeci në drejtim të Korçës kur mjeti tip Benz ka goditur nga mbrapa mjetin tip Volksvagen ku udhëtonin një çift bashkëshortësh dhe fëmija i tyre i mitur. Policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur shkaqet dhe rrethanat e aksidentit.

Pogradec/Informacion paraprak

Më datë 21.08.2022, rreth orës 15:10, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Leshnicë, janë përfshirë në një aksident rrugor dy automjete tip “Volkswagen” me drejtues respektivë shtetasit G. B. dhe shtetasin L. M.

Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi, shtetasi G. B. dhe djali i tij i mitur pasagjer në mjet, të cilët u dërguan për mjekim në Spitalin e Pogradecit. Me drejtuesin tjetër po kryen veprimet e mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.