Pse nuk ndryshon gjë në këtë vënd?/ Inxhinieri Berishës : “Pasi Vota blihet nga patronazhistët dhe policia politike…

Inxhinieri Lorenc Bega deklaroi në takimin e organizuar nga kryedemokrati Sali Berisha në Pogradec se vota në Shqipëri blihet nga patronazhistët dhe policia politike. Më tej ai tha se qeverisja e Ramës që quhet Rilindje, është pa identitet politik e shoqëror. “Duhet të mendojmë se zhvillimi vjen nga e shkuara. Vlerat tona si shqiptarë, atdhetarë, qëndrojnë mbi traditën. Tradita jonë është familja.

Sot me këtë qeverisje që quhet rilindje, që është pa identitet politik e shoqëror, kërkohet që ne të kalojmë në një sistem tjetër, ku familja të quhet prindi 1 dhe 2. Ku parimet e shenjta të konservatorizmit, kombi, familja, feja dhe morali të mos kenë asnjë vlerë. Po të përgjigjesha me fjalët e Pashko Vasës sot do të thoja: O ti Shqipni, ti sot ku je, si ai lisi i rënë në dhe. Sot kemi në krye të vendit një sekt politik i cili brenda thelbit të vet, përmbledh të gjithë llumin e monizmit.

Në këtë vend, me votë nuk ndryshon dot asgjë! Pse?

Sepse vota blihet. E në një vend ku vota blihet dhe shitet, nuk na ndryshim. Kush e blen votën? Patronazhistët dhe policia politike e rilindjes. Ku i gjejnë paratë ata.”-tha inxhinieri.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.