Rinasi në kaos, rënia e sistemit TIMS pengon lëvizjen e pasagjerëve

Sulmi kibernetik i radhës i Iranit ndaj Shqipërisë ka paralizuar lëvizjen e njerëzve përmes pikave të kalimit kufitar. Situata më problematike është në Areoportin “Nënë Tereza” në Rinas. Mijëra pasagjerë po presin në radhë për të kaluar, por lëvizja është bllokuar për shkak të bllokimit të sistemit. Nëpërmjet një postimi në Twitter, Rama nënvizon se po punohet pa orar me aleatët për t’i bërë të papenetrueshme sistemet tona digjitale njofton Rama.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.