Rama ftoi pleqtë gjermanë t’u shkurtohet jeta në Shqipëri

Nga Kreshnik Spahiu:

Rama ftoi dje pensionistët Gjermanë, të jetojnë në Shqipëri.
– të shkojnë në spitalet tona gjallë dhe të dalin vdekur,
– të blejnë vilë dhe t’u ndërtohet një gradaçelë në oborr
– të nisen me i hyp trenit të mallrave në Kashar,
– të hypin në makinë dhe të përplasen me të çmendurit
– të dalin në ballkon dhe digjen plehrat e lagjes,
– të hyjnë në dush dhe ngelin me shkumë se s’ka ujë,
– të ngelin brenda në ashensor se s’paguajnë komshinjtë
– të shkojnë të pinë kafe dhe të hanë plumba rikoshet,
– të shkojnë me ble speca dhe t’ua rrisin çmimin 10 fish sapo t’i shohin se janë të huaj,
– të hapin dritaren dhe t’u futet një pëllëmbë pluhur,
– të blejnë tokë dhe t’i dalin 10 pronarë që zihen,
– të blejnë apartament por pa letra dhe pa hipotekë,
– të hapin televizorin dhe t’u dalë Edi Rama,
– të hapin frigoriferin dhe t’u dalë Sali Berisha,
– të hapin lavatriçen dhe t’u dalë Ilir Metaj,
E kush është ai gjerman që vjen t’i shkurtohet jeta?


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.