Nis restaurimi i shtëpisë së familjes Kote/ Konsiderohet si një nga ndërtesat më të vjetrat në Korçë…

Ka filluar puna për restaurimin e shtëpisë së familjes Kote, një nga më të vjetrat në Korçë, Monument Kulture i kategorisë së parë. Falë Bonusit të Rijetëzimit Shtëpia Kote pas restaurimit do të kthehet në një shtëpi pritëse njofton Bashkia Korçë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: