Theu masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’ / 26 vjeçari nga Maliqi kapet jashtë banese….

U arrestua në flagrancë shtetasin F. H., 26 vjeç, banues në fshatin Libonik, Maliq, për veprat penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit” dhe “Deklaratat e rreme përpara oficerit të policisë gjyqësore”. Ky shtetas është konstatuar nga shërbimet e Policisë, në fshatin Sheqeras, Maliq, jashtë banesës, ndërkohë që ishte me masë sigurie “Arrest në shtëpi”, caktuar nga Gjykata, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”. Për të shmangur ndalimin nga Policia, 26-vjeçari ka dhënë identitet të rremë.


60 vjeçari: “Mbaj kapuç që mos më duken thinjat sepse më ngacmojnë gratë shumë(Video)

Një qytetar 60 vjeç ka treguar për “Abc News” se çdo ditë bën 20 kilometra vrap. Ai ka treguar se shkon në Dajt dhe kthehet sërish, gjë që e bën prej vitesh. Qytetari ka dhënë dhe një këshillë për djemtë e rinj. “Martohuni shpejt që të bini rehat, se merresh me probleme tjera, nuk plakesh shpejt.

Mos rrini beqarë se lat nam, ça bëni kështu? Jam 60 vjeç dhe bëj 20 kilometra vrap çdo ditë. Shkoj në Dajt dhe kthehem sërish. Mbaj kapuç që mos më duken thinjat sepse më ngacmojnë gratë më shumë”, u shpreh ai.

Kujtojmë se para disa ditësh, nga mikrofonat e televizioneve në rrugë, një over 60 vjeçar u shpreh se gratë e reja kërkojnë burrat e vjetër se të rinjtë nuk bëjnë.

Deklarata të shpeshta nga kjo fashë moshe në lidhje me raportet burra-gra. Çfarë ka të vërtetë në këto prononcime? Apo thjesht video pa fund nga tik toku?!


Sherr mes komshinjsh në Rëmbec/ 55 vjeçari i plagosur, niset me urgjencë në Tiranë…

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Maliq ndaluan shtetasin Dh. K., 54 vjeç, banues në fshatin Rëmbec, Maliq, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet të fortë, në ballë, shtetasin J. A., 55 vjeç, banues në fshatin Rëmbec, Maliq, i cili pas ndihmës në spitalin e Korçës, u dërgua në Tiranë, për mjekim më të specializuar. Nga ana e Policisë po punohet për dokumentimin e plotë të ngjarjes.


Aksident tragjik në Korçë-Pogradec/ Audi përplas për vdekje këmbësorin…

Një aksident me vdekje ka ndodhur në afërsi të fshatit Pirg, Maliq, ku një automjet tip “Audi Q7” i drejtuar nga Amarildo Rrushi, ka përplasur kalimtarin Festim Zaçellari 64-vjeç, i cili si pasojë e përplasjes ka gjetur vdekjen në vend. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 17.20, në aksin rrugor Korç-Pogradec. Shoferi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë ndersa po punohet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Njoftimi policisë:

Më datë 19.11.2022, rreth orës 17:20, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Pirg, Maliq, automjeti tip “Audi” me drejtues shtetasin A. R., ka përplasur këmbësorin F. Z., rreth 64 vjeç, banues në fshatin Pirg, Maliq, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen.

Me shtetasin A. R., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.


Aksident tragjik në Korçë-Pogradec/ Audi përplas përplas për vdekje këmbësorin…

Një aksident tragjik ka ndodhur gjatë pasdites së sotme, ku është përplasur për vdekje këmbësori 64-vjeçar. Drejtuesi i mjetit tip “Audi”, me iniciale A. R. ka përplasur viktimën F. Z. në afërsi të fshatit Pirg ,pergjate aksit rrugor Korçë-Pogradec. Me shoferin po kryhen procedurat e nevojshme, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi policisë:

Më datë 19.11.2022, rreth orës 17:20, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Pirg, Maliq, automjeti tip “Audi” me drejtues shtetasin A. R., ka përplasur këmbësorin F. Z., rreth 64 vjeç, banues në fshatin Pirg, Maliq, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen.

Me shtetasin A. R., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.