Ç’farë po ndodh me aksin Prrenjas- Qafë Thanë/ Pse po kthehet në një aks që po prodhon vetëm aksidente…?

Përplasja e një automjeti me autobusin për pak sa nuk u mori jetën 6 personave në aksin rrugor Përrenjas- Qafëthanë- Pogradec pasditen e së dielës. Mjeti i transportit që drejtohej nga 51-vjeçari Ilir Alla u përplas me makinën tip ‘Benz’, që drejtohej nga 28-vjeçari Indrit Mahmutllari, e cila më pas shpërtheu në flakë. Për pasojë, 5 prej aksidentuarve, mes të cilëve edhe 28-vjeçari që tashmë është arrestuar, ndodhen në spitalin e Elbasanit, dhe një tjetër në atë Traumës në kryeqytet, në gjendje të rëndë.

Mbi 30 aksidente rrugore regjistrohen në muaj në aksin rrugor që lidh Qafë-Thanën me Pogradecin dhe Përrenjasin. Të përfshirë në situata tragjike kryesisht janë turistët e huaj, të cilët nuk e njohin rrugën….

Sipas policisë shkak për të tilla ngjarje bëhet dhe pakujdesia dhe kushtet jo të mira teknike të makinave që lëvizin në këtë rrugë. Ndërsa përdoruesit e rrugës thonë se aksi është i vështirë dhe kërkon kujdes të shtuar…..Shpesh me zë të lartë deklarohet: Ata hedhin vaj në rrugë për të simuluar aksidente, me qëllim që të rrisin kërkesën e punës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: