‘Zgjatja e paraburgimit ofendon ndjenjën e drejtësisë…,Qeveria greke tjetër reagim për Belerin…

Teksa GJKKO konfirmoi masën ‘arrest me burg’ për kryetari e ri të bashkisë së Himarës, Fredi Belerin, i cili akuzohet për blerje votash, vjen një reagim nga Ministria e Jashtme greke. Ministria e Jashtme shprehet se zgjatja e paraburgimit ofendon perceptimin evropian të shtetit të së drejtës.

Zgjatja e paraburgimit të Fredi Belerit, tashmë i zgjedhur kryetar i bashkisë Himarë, ofendon ndjenjën e drejtësisë të publikut dhe perceptimin europian të shtetit të së drejtës”, thuhet në një deklaratë të Ministrisë së Punëve të Jashtme greke.


Rikujtojmë se Fredi Beleri teksa ishte në paraburgim në Vlorë është vizituar nga përfaqësues të ambasadës greke në vendin tonë. Në burg u la edhe bashkëpunëtori i tij Pandeli Kokaveshi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: