E pazakontë në Sarandë/ Turistja rrëzohet në tualet, transportohet me urgjencë drejt Tiranës…

Një turiste polake, e cila ishte me pushime në qytetin e Sarandës, është rrëzuar në tualet duke marrë dëmtime të rënda. 58-vjecarja është transportuar fillimisht në urgjencën e spitalit te Sarandës me plagë në kokë, ku mjekët pasi kanë konstatuar hemoragji të brendshme e kanë nisur me urgjencë drejt kryeqytetit Transportimi i 58-vjeçares do të bëhet me ambulancë, me qëllim për të marrë një trajtim më të specializuar në Tiranë.

Sarandë/Informacion paraprak

Në spitalin e Sarandës, ka shkuar për ndihmë mjeksore shtetasja polake A. N, 58 vjeçe, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht në dhomën e hotelit ku ishte akomoduar, aktualisht ndodhet në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.