Aksidentoi dje për vdekje 65 vjeçarin me biçikletë në Maliq/ Arrestohet 30 vjeçari nga Pogradeci

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasin A. P., 30 vjeç, banues në Pogradec, pasi ditën e djeshme, në aksin rrugor “Korçë-Pogradec”, pranë fshatit Symiz, Maliq, duke drejtuar automjetin tip “Ford”, aksidentoi me pasojë vdekjen, shtetasin N. S., 65 vjeç, banues në Symiz, i cili po lëvizte me biçikletë në rrugë. Materialet i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Korçë e Pogradec, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi/ DVP Korçë:

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë ditën e djeshme që bën fjalë për një aksident rrugor, ju informojmë se:

Specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban pranë DVP Korçë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. P., 30 vjeç, banues në Pogradec, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi ditën e djeshme, në aksin rrugor “Korçë-Pogradec”, pranë fshatit Symiz, Maliq, duke drejtuar automjetin tip “Ford”, aksidentoi me pasojë vdekjen, shtetasin N. S., 65 vjeç, banues në Symiz, i cili po lëvizte me biçikletë në rrugë.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.