Ish-konkurrentja e emisionit të dashurisë: “Në Shqipëri marrëdhëniet seksuale po shtohen…”

Kohët moderne duket se kanë pasur ndikim negativ te intimiteti. Njerëzit janë më të izoluar, më të fokusuar te vetja, dëshira për të bërë karrierë, puna e të gjitha kërkesat e shoqërisë së tanishme i ka ‘ftohur’ çiftet. Ish-fronistja e “Love Story”, Dea Vieri e ftuar në emisionin ‘Rudina’, në Tv Klan ka treguar se përse është ulur shpeshtia e marrëdhënieve seksuale mes të rinjve. Sipas saj një arsye kryesore e uljes së intimitetit është puna.


Dea Vieri: Mendoj se Shqipëria është në atë fazën që marrëdhëniet seksuale po shtohen. Vitet e kaluara ishte shumë më e vështirë për të patur marrëdhënie seksuale me dikë,

sot është deri diku më e lehtë se shoqëria jonë po e pranon seksin si një gjë normale, që ndodh mes dy të rriturve. Sepse më përpara kjo trajtohej si diçka që ndodhte mes çifteve të martuara.

Kjo ishte dhe një arsye se pse njerëzit martoheshin, se donin të eksploronin nga ana seksuale. Unë nuk mendoj se Shqipëria është në atë fazën për t’u shqetësuar se marrëdhëniet seksuale do ulen.

Për sa i përket Amerikës, po lexoja një studim që thoshte se fakti se njerëzit në ditët e sotme janë më të përkushtuar ndaj punës dhe më të lodhur, nuk kanë fuqi dhe nuk mendojnë për seksin aq sa më përpara. Stresi ndikon.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.