Barazim zhgënjyes në shtëpi/ Skënderbeu frenohet nga Flamurtari(Video)

Skënderbeu dhe Flamurtari kanë ndarë pikët në një barazim 1-1 në stadiumin e qytetit të Korçës, me vlonjatët që janë kthyer përsëri në kreun e Kategorisë së Parë falë këtij rezultati. Bardhekuqtë do të kalonin të parët në avantazh me anë të Abden në minutën e 53. Momentë që sollën shpërthim feste në stadiumin Skenderbeu ndërsa Memelli shkon të festojë me ekipin.

Vetëm dy minuta më vonë ishte Flamurtari që arriti të barazonte me Flores në të 55. Kështu edhe pas këtij takimi, vlonjatët mbajnë vendin e parë, me pikë të barabarta me Dinamon.

SKËNDERBEU 1-1 FLAMURTARI
53′ Temitope / 55′ Erik Flores


FORMACIONET ZYRTARE:

SKËNDERBEU: Ruçi, Rapa, Prençi, Frashëri, Hysolli, Pecani, Alii, Liço, Lika, Pusi, Temitope.
Trajner: M.Memelli.
FLAMURTARI: Kaloshi, Shkalla, Pjeshka, Gocaj, Qarri, Disha, Juri, Erik Flores, De Olivera, Fernando, Xhonatan.
Trajner: M.Troisi

GJYQTARË: E.Jorgji (Elbasan), D.Rexha (Tiranë), R.Çokaj (Lezhë)
DELEGAT: Astrit Maçi (Tiranë)
VËZHGUES: Albano Janku (Tiranë)

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: