Tërmeti shkund Greqinë, ja sa ishte magnituda….

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.3 ballë të shkallës Rihter ka rënë mëngjesin e sotëm në zonën detare mes Zakinthos dhe Kefalonisë , 36 kilometra në jugperëndim të Lixourit. Thellësia fokale u vlerësua në 8.8 kilometra. “Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo të lënduar. “Lëkundjet sizmike janë ndjerë në Nafpaktos, Janinë, Patra dhe Agrinio. Prej orës 11:16 në zonë janë regjistruar shtatë pasgoditje…

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: