Çfarë po ndodh me Euron dhe Dollarin ,ja me sa këmbehen sot …

Ashtu si gjatë gjithë javës kryeson paundi britanik, që kap kuotat e 136 lekëve, ndërsa dollari amerikan dhe euro kanë qenë thuajse “kokë më kokë” me njëra-tjetrën. Kështu sot dollari amerikan blihet me 117.8 lekë dhe shitet me 119 lekë. Euro blihet me 117.6 lekë dhe shitet 118.4 lekë. Ndersa ne tregjet nderkombëtare ka shënuar barazim te plotë ,ku 1 euro = 1 dollar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: