Kombinatin e sheqerit në Maliq e hapin ish punonjësit, sot pensionistë me një darkë respekti…

Sipërmarrësi i njohur Gjergj Luca ka hapur një tjetër “Rozafa”, këtë radhë në Maliq. Mbrëmjen e sotme “Fish City Maliq” ka hapur dyert me një darkë në shenjë respekti për ish-punonjësit e kombinatit të sheqerit ndër vite, të cilët sot janë pensionistë.

“Rikthyem punën në provincë, rikthyem investimet në këtë copëz juglindje Shqipëri të braktisur. Nga nesër dyert hapen për punë, për takime, për argëtime në Rozafën më të re, ju mirëpresim”, është shprehur më herët Luca .


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.